__________

____________

____________

____________

____________

____________

Gaziantepteki hizmetleri nasıl buluyorsunuz?

Büyükşehir iyidir..
Hepside iyidir..
Hepside kötüdür..
İyidir, ama bağenmediğim şeyler var.
Şahinbey iyidir..
Şehitkamil iyidir..

Sonuçları Göster

Kullanıcı Adı

Şifre:

Yeni Üyelik

Şifremi Unuttum

Gaziantep Ayıntap Antep ağzı Kobi haber Gap Proejesi Tarihi Mekanlar Gezilecek Yerler Zeugma Şehitkamil Kimdir Karayılan Harita Kurtuluşu

Ali Rıza Şeyh Attar

 
Kürt Sorunu Yok; Kürt Yayılması Var !
09/05/2008 - 19:38

Hemşehriniz (YÖNETİCİ)
Kürt yayılmasının nüfus kayitlari .......
Bu tür askeri önlemlerle bu mesele çözümlenemez. Öncelikle Türk milletinin Kürt meselesi konusunda bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Türkiye’de bir Kürt meselesi degil bir Kürt yayılması oldugunu düsünüyoruz. Yasadigimiz en önemli sorun budur.
PKK terör eylemlerini 15 Agustos 1984’te baslatmisti. Terör örgütünün arkasinda emperyalist bir güç bulunmakla birlikte terörün sonuç alinacagi toplumsal dokunun yaratilmasi da önemli bir meseleydi. Yani bölücülügün sosyal, siyasal ve herseyden önce de demografik zemininin yaratilmasi gerekiyordu.
Bu amaçla Özal iktidari ile birlikte Türklere yönelik dogum kontrol kampanyasi baslatilirken Kürtlerin nüfusunun arttirilmasi için özel çaba harcandi. 2005 yili nüfus istatistikleri bugün karsi karsiya oldugumuz tehlikenin boyutlarini ortaya çok aci bir sekilde koymaktadir.
1- PKK’nin aktiflestigi 1990’dan 2005’e geçen on bes yilda Türkiye nüfusu toplam %24 artmistir. Ancak bu nüfus artisinin üstünde kalan bir bölge bulunmaktadir: Güneydogu. Güneydogu nüfusu son onbes yilda %40 artmistir.
Güneydogu’daki bu artisla birlikte Türk bölgelerdeki nüfus azalmasi da dikkat çekicidir. Karadeniz, Içanadolu ve Dogu Anadolu’nun Türk nüfusu artis göstermemistir.
2- PKK, sadece Güneydogu’da Kürt nüfusu arttirmakla kalmamistir. Ayni zamanda Güneydogu’dan Bati illerine dogru yayılma halinde bir Kürt göçü yapilmistir.
Kürt yayılması iki ana hattan ilerlemistir.
Birinci hat Antep’ten Mugla’ya hatta Kusadasi’na kadar giden sahil serididir. Bu hatta kalan tüm iller Kürt akinina ugramistir. Nüfus yapisi tümüyle degismis kentler Kürtlestirilmistir. Bu hat, kiyi seridi olarak, uluslarasi ticaret, turizm ve tarim alaninda Türkiye’nin en önemli bölgesidir. Su anda buraya yerlesen Kürt yaylmacılarin eline geçen bölge PKK’nin ekonomik gücünün önemli kaynagidir.
Ikinci hat dogrudan büyük sehirlere, sanayi merkezlerinedir. Istanbul, Ankara, Izmir, hatta Bursa ve Kocaeli gibi sehirler büyük oranda Kürtlestirilmistir.
Bu iki hatta basariya ulasan Kürt yayılımcılığı su anda iki yeni hat daha açmis bulunmaktadir.
1- Sivas-Tunceli hattindan Dogu Anadolu, Içanodolu ve Karadeniz’e çikma.
Nitekim Erzincan, Sivas, Tokat, Ordu, Samsun su an bu yeni hattin hedefi durumundadir. Bu yoldan PKK Karadeniz’e açilacaktir.
2- Çanakkale, Tekirdag, Kirklareli hattindan Istanbul’u Trakya’dan kusatmak.
PKK’nin uzun yillardir süren Trakya’ya yerlesme çabasi özellikle Trakya’nin sanayi bölgesinde gerçeklesmistir.
Böyle bir yayılım hareketi kaçinilmaz bir sekilde Türkiye yöneticilerini olmasa bile Türkleri rahatsiz etmekte ve uyandirmaktadir. Yillardir topraklarini, mahallelerini, evlerini bu yayılımcılara açan Türkler yavas yavas bu komsularin hiç de iyiniyetli olmadigini görmekte ve gördügü yerlerde de tepkisini oltaya koymaktadir. Son aylarda, Gönen’de, Çerkezköy’de, Bursa’da, Istanbul’da yasanan gerginlikler bu durumun habercisidir.
Böyle bir olasilik tüm Amerikancilari ürkütmektedir. Hükümet provokasyon önlemleri alirken, diger taraftan Amerikanci medya devreye girmekte ve Türk-Kürt kardesligi mavali okumaktadir. Lozan’da Tayyip Erdogan’in himayesinde konusan Perinçek o nedenle biz Kurtulus Savasi’ni Türklerle Kürtler birlikte verdik demektedir. Böylelerine hadi ordan diyoruz. Kurtulus Savasi’nda 33 bir sehit verdik, bunun ancak 700 tanesi Kürttü: Yani %2!

KURTULUS SAVASINDA TÜRKLER VE KÜRTLER
Türkiye’de açiktan Kürtçülük yapamayanlarin önemli bir tezi Kurtulus Savasi’ni Türklerle Kürtlerin birlikte verdigidir. Böylelikle denilmek istenir ki, ülkenin kurtulusu ve kurulusuna katilan Kürtlerin hakki sonradan taninmamistir.
Gizli Kürtçülerin diger propagandalari gibi bu da tümüyle yalandir. Yandaki haritada Kurtulus Savasimizda sehit düsen askerlerin hangi askerlik subesine kayitli olduklarini gösteriyor. Hiçbir isgal olmamasina karsin, yani savasa katilmalarinin önünde hiç bir engel olmamasina karsin en az katilim Güneydogu’dan olmustur. Oysa isgal altindaki Marmara ve Ege bölgesinden bile insanlar savasa katilmistir.
Kaldi ki Kurtulus Savasi’na katilmayan Kürtler çikardiklari isyanlarda bu devleti yikmak için savasmaktan ve ölmekten çekinmemislerdir. Kürt isyanlarinda ölenlerin sayisi Kurtulus Savasi’nda ölenlerin on mislidir!

Türkiye’de Kürt Yayılması
Nüfus artis orani: Türkiye ortalamasi %24.
Ortalamanin üstündeki iller Kürt göçüne maruz kalan bölgeler: Istanbul %57, Ankara %33, Izmir %35, Bursa %48, Mugla %39, Antalya %77, Mersin %44, Adana %26, Antep %39, Diyarbakir %34, Sirnak %51, Mardin %37, Urfa %65, Malatya %29, Batman %47, Adiyaman %31, Hakkari %55, Van %55, Agri %29
Kurtulus Savasimiza katilmayan Kürtler, özellikle 1990 yilindan itibaren yogunlasan bir sekilde Türk devletine savas açmistir. Kürtçülerin en önemli tezlerinden biri de Güneydogu’da ekonomik ve sosyal zorluklarin oldugu ve devletin bu bölgeleri bosladigidir.
Oysa nüfus artis oranlari Kürtçüleri yalanlamaktadir. 1990’dan itibaren Türkiye’de 15 yillik nüfus artis orani ortalama %24’tür. Oysa bu rakam Güneydogu’da %40’tir. Karadeniz, Iç Anadolu ve Dogu Anadolu’nun Türk nüfusu azalirken Kürt nüfusu artmaktadir.
Kürt nüfus artisi dogal bir artis degildir, bir yayılma hareketinin parçasidir.
Diyarbakir merkezli Kürtçü hareket bu noktadan çevresine dogru bir Kürtlestirme hareketine girismistir. Irak ve Iran sinirina dogru basari ile tamamlanan hareket (yesil bölge) artik kuzeye dogru yönelmistir. Haritada turuncu renkte görülen bölge son bes yildir PKK’nin sizmaya ve yerlesmeye çalistigi bölgedir.
PKK stratejisnin en önemli ayagi ise, büyük sehirlere ve kiyi seridinde hakim olmaktir. Bu nedenle Güneydogu’dan bu bölgelere planli bir nüfus kaydirma politikasi izlenmektedir. Antap’ten Izmir’e kadar güney sahillerinin etnik yapisi degistirilmistir. Hedef alinan bölgenin özelligi denize açilma kapisi olmasi ve ekonomik rant kaynagi olmasidir.
Yukardaki haritada görüldügü gibi, Kürtler Türk nüfusun dört misli üremekte ve bu nüfus fazlaliginin bir bölümünü Güneydogu’da tutmakta, önemli bir bölümünü ise Türk bölgeleri istila etmek için göçertmektedir.
-------------Gökçe Firat---------
türksolu gazetesinden alintidir..... böyle solculara can gurban
---------------------------------------
Gün olur ki mertliğin uğrar kahpe bir hınca;
Namert bir el arkandan seni vurur kadınca;
Bir gün sabrın tükenir... Silahını kapınca
Haykırarak çıkarsın yurdunun dağlarına...

Bu Haber 13389 defa okunmuştur

 


 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09/05/2008 - 19:38 Kürt Sorunu Yok; Kürt Yayılması Var !

8/08/2006 - 00:04 Site ve Yorumlar Hakkında Açıklama
 

12-07-2020

 ABDULKADİR KONUKOĞLU

Diğerleri İçin; (Tıkla)
Kısaca Gaziantep  |  Hakkımızda  |  Ziyaretci Defteri  |  İletişim                   18 oyunlarçiftlik oyunları

| © 2006 Antep.Gen.Tr |